Pomysły na bożonarodzeniowy prezent dla dziecka

Święta za pasem, a Ty wciąż zastanawiasz się, co warto kupić pod choinkę najmłodszym? Podpowiadamy, jakie prezenty na święta dla dzieci (https://www.taniaksiazka.pl/prezenty/najlepsze-prezenty-dla-dzieci-pod-choinke) wybrać.

Zabawki manualne

Każdy maluch ucieszy się z nowego zestawu klocków. Dla najmłodszych znakomicie sprawdzą się miękkie klocki sensoryczne – bezpieczne i pobudzające kreatywność. Starsze dzieci z pewnością ucieszą się z zestawów inspirowanych ulubionymi bajkami lub grami, na przykład LEGO Minecraft lub LEGO Disney: Kraina Lodu. Wartościowe prezenty znajdziemy także dla nastolatków, bo to z myślą o nich powstają wieloelementowe klocki, których ułożenie zaangażuje na wiele godzin. Tego typu klocki również znajdziemy w wariantach tematycznych – chociażby liczący ponad 6000 elementów zamek, inspirowany Hogwartem z serii przygód o Harry’m Potterze.

Puzzle i gry logiczne

Świetnym prezentem mogą być również wszelkiego rodzaju gry logiczne i układanki, które zapewnią dzieciom świetną zabawę, a przy tym zachęcą do myślenia. Klasycznym przykładem mogą być puzzle o różnym stopniu trudności, dostosowanym do wieku malucha. Dzieci ucieszą się także z gier logicznych, w które mogą zagrać z rodzeństwem lub rodzicami. Do tego typu gier należą chociażby popularne w ostatnim czasie planszówki “Zaczarowane drzewo” czy “Magiczny labirynt”.

Pluszaki i figurki

Przytulanki to idealne rozwiązanie dla młodszych dzieci, które uwielbiają zasypiać u boku ulubionego pluszaka. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów maskotek, począwszy od zwierzątek aż po przytulanki imitujące jedzenie czy bohaterów z kultowych bajek. Niektóre dzieci kolekcjonują także pluszaki z danej serii, na przykład Beanie Boos, czyli urocze maskotki z charakterystycznymi, wielkimi oczami. Świetnym pomysłem mogą być także figurki, które najmłodsi chętnie zbierają i gromadzą na półkach. To moda panująca zwłaszcza wśród nastolatków, dla których tworzone są figurki Funko POP z podobiznami postaci z komiksów i seriali.