Niesztampowe prezenty na święta dla dzieci. Co kupić najmłodszym?

To właśnie najmłodsi członkowie rodziny najbardziej ekscytują się na myśl o świątecznych prezentach. Z kolei dorosłym zależy na tym, by pod choinką znalazły się przedmioty, które nie tylko cieszą dziecięce oko i umożliwiają pociechom wspaniałą zabawę, ale także uczą przydatnych rzeczy. Co w takim razie wybrać, by skutecznie połączyć przyjemne z pożytecznym? Jakie zabawki na pewno spodobają się maluchom? Dzięki naszym podpowiedziom wybierzesz to, co najlepsze dla dziecka.

Gwiazdkowy upominek dla dwulatka

Kilkunastomiesięczny szkrab potrzebuje zabawek wspomagających jego rozwój ruchowy oraz dostarczających bodźców wzrokowych, dotykowych i słuchowych. Na uwagę zasługuje więc wszystko, co wyróżnia się bogatą kolorystyką i niejednorodną strukturą powierzchni lub wydaje charakterystyczne dźwięki. Jako prezenty na święta dla dzieci, które nie skończyły jeszcze dwóch lat, świetnie sprawdzą się różnego rodzaju wielokształtne układanki, sensoryczne kostki i edukacyjne maty. Dobrym pomysłem będą również fantazyjne grzechotki, przedstawiające na przykład zwierzaki albo owoce. Chłopcu śmiało można podarować grzechotkę-helikopter z nakręcanym śmigłem, a w przypadku dziewczynki rewelacyjnym rozwiązaniem będzie zabawka w postaci kaczuszki.

Pomysłowe podarunki dla przedszkolaka

Dzieci po trzecim roku życia potrzebują intensywnego wspierania kreatywności, dlatego warto wybierać zabawki, które posiadają tę funkcję. Masa plastyczna posłuży do samodzielnego wykonania konkretnych figur i kształtów, a tablica przeznaczona do układania mozaiki pobudzi dziecięcą wyobraźnię i pozwoli maluchowi na realizację indywidualnych pomysłów. Właśnie takie powinny być świąteczne prezenty dla dzieci w wieku przedszkolnych – stymulujące samodzielne działania i pomysłowość. Tym, co jeszcze zasługuje na zainteresowanie, są książkowe publikacje dla najmłodszych. Przykład? Seria “Kicia Kocia i Nunuś” Anity Głowińskiej to wspaniałe źródło sytuacyjnego humoru podane w formie książki z twardymi kartkami.